Nauczę Cię jak upiec mistrzowską pizzę

Czy chcesz zaimponować rodzinie i znajomym? PizzaNerd to najelpszy kurs pieczenia pizzy.

Nie przegap → Sprawdź: pizzanerd.pl

Jak kroić mango?

Uwielbiam smak dojrzałego mango! Jest to jeden z najsmaczniejszych owoców jakie kiedykolwiek jadłam. Smak mango określiłabym jako orzeźwiający, z subtelnym i upajającym zapachem słodkości i delikatną nutką pikantną.

Jak kroić mango

Jak wybrać dojrzałe mango?

Najsmaczniejsze jest dojrzałe mango. Dojrzałe mango to takie, które jest lekko miękkie i ma wyczuwalną pod naciskiem konsystencję. Taki owoc powinien mieć również przyjemny świeży zapach. Gdy mango jest twarde i bez zapachu należy jeszcze poczekać aż dojrzeje.

Jak pokroić mango?

Krojenie mango nie jest łatwą sprawą, ponieważ spora pestka w środku przylega mocno do okalającego ją miąższu. Jest jednak jeden niezawodny sposób na rozprawienie się z tym owocem:

  1. Zacznijmy od tego, że najpierw należy mango bardzo dokładnie umyć.
  2. Następnie stawiając je na desce lub talerzu (będzie dużo soku!) odkrój dwa przeciwległe, szersze boki. Chodzi o to by powstały dwie większe łódeczki.
  3. Odkrojoną “łódeczkę” z mango weź w dłoń i bardzo ostrożnie przecinaj nożem z góry na dół. Zrób to najpierw w jedną a potem, prostopadle, w drugą stronę.
  4. Uważaj żeby nie przeciąć skórki.
  5. Wygnij teraz łódeczki w drugą stronę tak aby powstał taki jakby … “jeż z mango” ;).
  6. Teraz możesz z łatwością odkrajać poszczególne kawałeczki, a jeżeli mango jest bardzo dojrzałe zrobisz to również dużą łyżką.
  7. Pozostałą przy pestce część obkrój dokładnie wokół pestki. Postępuj z nią tak jak wcześniej: podziel miąższ na cząstki i odetnij nożem lub oddziel łyżką od skórki.

Oczywiście można również po prostu obrać cienko skórkę, a następnie obkroić miąższ wokół pestki. Wydaje mi się jednak, że pierwszy sposób jest znacznie wygodniejszy, a przede wszystkim nic się nie zmarnuje.

Wskazówka!

Możesz równie z odkrojonych części mango wydrążyć miąższ łyżką do lodów. Powstaną w ten sposób regularne kuleczki, które możesz dodać do sałatki lub deseru. Mniam!

Zobacz również krótki film, na którym Tomek pokazuje jak pokroić mango i przygotować „mango jeża”:

Subskrybuj ➜ Nie przegap nowych filmów, zasubskrybuj mój kanał na YouTube

Zobacz również

tagi: , ,

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php